Kadra

Zapraszamy na zajęcia szkoleniowe do specjalistycznej hali szermierczej w Toruniu, przy ulicy Chrobrego 27a (przy “Garbatym Mostku”)

Zajęcia odbywają się w nastepujące dni: poniedziałek, wtorek, środa, czwartek, piątek po godzinie 16tej.

Nasi Trenerzy:

Olga Cygan – zajęcia szermiercze specjalistyczne

Instruktor szermierki od 2007 roku. Jej kariera sportowa jest bardzo imponująca. Indywidualna i drużynowa srebrna medalistka mistrzostw Europy (Funchal 2000, Zalaegerszeg 2005). Zwyciężczyni dwóch edycji Pucharu Świata (indywidualnie: Legnano 2001, drużynowo: Nanjing 2007). W Mistrzostwach Świata najwyżej sklasyfikowana na 6. Miejscu (Nimes 2001).
Indywidualna Mistrzyni Polski we wszystkich kategoriach wiekowych, w tym dwukrotna mistrzyni Polski seniorów (Gliwice 1998, Katowice 2007).

W 2007 roku zakończyła swoją karierę sportową na rzecz pracy dziennikarki w redakcji sportowej TVP S.A. W latach 2008-2011 członek Zarządu Polskiego Związku Szermierczego.
Pracowała w administracji sportowej. Poza sportem jest rzeźbiarką z dyplomem.

Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego Wydziału Polonistyki oraz Wydziału Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie  – jej praca dyplomowa znalazła się na wystawie Coming Out Najlepsze Dyplomy ASP w Warszawie 2017.Maciej Brzuzy – zajęcia szermiercze i ogólnorozwojowe

Trener dzieci i młodzieży w Toruńskiej Szkole Szermierki. Posiada uprawnienia instruktora szermierki oraz kurs kierownika wypoczynku. Z szermierką związany od ponad 25 lat.

Osiągnięcia:

  • Mistrzostwa polski kadetów ( do lat 17) indywidualnie – 1 miejsce (Gliwice 1995)
  • Mistrzostwa polski kadetów ( do lat 17) drużynowo – 2 miejsce (Jarosław 1994)
  • Mistrzostwa polski kadetów ( do lat 17) drużynowo – 2 miejsce (Gliwice 1995)
  • Mistrzostwa polski juniorów ( do lat 20) drużynowo – 3 miejsce (Warszawa 1995)
  • Mistrzostwa polski juniorów ( do lat 20) drużynowo – 1 miejsce (Warszawa 1997)
  • Mistrzostwa Świata kadetów (do lat 17) indywidualnie – 10 miejsce (Paryż 1995)


Klaudia Ostrowska – zajęcia motoryczne/ogólnorozwojowe

W dzieciństwie chciała zostać „sportsmenką”, ale finalnie podjęła naukę w Szkole Mistrzostwa Sportowego i rozpoczęła przygodę z wioślarstwem w AZS UMK SMS Toruń. Posiada 10 letnie doświadczenie w sporcie zawodowym, reprezentowała Polską na arenie międzynarodowej, zdobyła XIII miejsce na Świecie w kategorii u23 w 2017 roku, posiada blisko 30 medalowych tytułów Mistrzostw Polski w Wioślarstwie.

Absolwentka AWF Poznań. Posiada uprawnienia trenera AWF w zawodzie wioślarstwo, podczas obozów sportowych dla dzieci i młodzieży pełni rolę kierownika lub wychowawcy wypoczynku.

Obecnie jest trenerem personalnym kobiet oraz trenerem przygotowania motorycznego Szpadzistek z Toruńskiej Szkoły Szermierki. 

Miłośniczka książek z zakresu sportu i psychologii, badań naukowych oraz wzorców sportowych.  

Zdobyte Certyfikaty:

  • Has succesfully completed a training on – glute training
  • Has succesfully completed a training on- basics of diagnostics in personal training
  • Has succesfully completed a training on- how to effectively implement mobility training


Tomasz Szczepanowski – zajęcia szermiercze specjalistyczne

Ze sportem związany od najmłodszych lat. Uprawiał m.in.: pływanie, aikido, tenis ziemny i stołowy, łyżwiarstwo czy hokej. W każdej z wymienionych dziedzin odnosił sukcesy. Z szermierką związany od 9 roku życia. Pierwszą bronią był floret, a trenerem Sebastian Koziejowski i Dorota Burnagiel w IKS-ie Warszawa. Wielokrotnie zwyciężał w zawodach makroregionalnych, był również 3 zawodnikiem na VITTI we Wrocławiu. Po zmianie broni na szpadę trafił pod skrzydła znakomitej polskiej trenerki i fechmistrz Barbary Orzechowskiej. Odniósł mnóstwo sukcesów na arenie międzynarodowej, w jednym roku kończąc listę rankingową na świecie na 3 miejscu (do 17 lat), a w Polsce na 1.
Zwycięzca PE w Modling, zajął 2 razy 3 miejsce na PŚ w Bratysławie, 7 w Bazylei,  startował na mistrzostwach Europy i Świata jako kadet i junior. Za wyniki sportowe otrzymywał wsparcie z miasta, kadry Polski oraz był uczestnikiem programów szkoleniowych, którego prekursorem był medalista olimpijski i kolega z planszy Adam Wiercioch (Akademia Talentów Dalkii). 

Przeciążające kilkuletnie treningi doprowadziły Tomka do poważnej kontuzji kręgosłupa. Zaprzestał uprawianiu treningów na 3 lata. Po ukończeniu rehabilitacji wrócił do amatorskiego trenowania w Łodzi wraz z olimpijską kadrą Wenezueli.

Podczas studiowania w Łodzi, będąc jednocześnie zawodnikiem Legii Warszawa, jako senior zajął 5 miejsce na MP w Gliwicach (2016), 5 miejsce na MP w Katowicach (2017), był drużynowym Mistrzem Polski (2017), drużynowym Wicemistrzem Polski (2018). Uczestniczył też w seniorskich pucharach świata. Przez 5 lat stał przy boku mistrza olimpijskiego (Rubena Limardo) i mógł obserwować jego przygotowania do Olimpiady w Rio.

Z wykształcenia jest architektem. Ukończył Politechnikę Łódzką i posiada tytuł mgr. inż. arch.

Interesuje się psychologią, technikami radzenia sobie ze stresem oraz lękami, technikami komunikacji, coachingiem.Wiktoria Izdebska – zajęcia szermiercze i ogólnorozwojowe

Najmłodsza z najszej kadry trenerskiej. Urodziła się 3 maja 2005 roku w Toruniu. W latach 2012-2020 uczęszczała do Szkoły Podstawowej nr 14 w Toruniu. Naukę kontynuuje w Liceum Ogólnokształcącym VILO im. Zesłańców Sybiru w Toruniu na profilu mundurowym od 2020 r. Obecnie jest w trzeciej klasie, a za rok będzie przystępować do egzaminu maturalnego.

Poza zajęciami szkolnymi trenuje szermierkę od 8 lat. W Toruńskiej Szkole Szermierki prowadzi zajęcia dla dzieci w przedziale od 7 do 12 lat. W 2016 r. jej pierwszym osiągnięciem były zawody międzynarodowe „Challenge Wratislavia” we Wrocławiu, na których zdobyła trzecie miejsce. Dwa lata później na tych samych zawodach była szósta. W 2019r. zdobyła Wicemistrzostwo Polski w drużynie.

W wolnych chwilach chętnie czyta książki oraz kilka dni w tygodniu trenuje z psem obedience.

Skip to content