Nasze sukcesy


Natalia Kubik, Maja Szymańska, Antonina Miller, Juliana Borowiec i trenerka Olga Cygan. Oborniki Śląskie 05.05.2024.

Brązowy medal dla Toruńskiej Szkoły Szermierki w Drużynowych Mistrzostwach Polski Kadetów (XXX Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży) w szpadzie kobiet.

Kolejny sukces toruńskiej drużyny szpady kobiet z Toruńskiej Szkoły Szermierki na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży tym razem w Obornikach Śląskich. Toruńska drużyna w składzie Julianna Borowiec, Antonina Miller, Natalia Kubik oraz Maja Szymańska staje na najniższym
stopniu podium.

Nasze zawodniczki przed rozpoczęcie turnieju zostały rozstawione na pozycji 4. Pierwszy pojedynek z drużyną MKS KUSY Szczecin, zakończył się pewnym zwycięstwem 45:36. Wygrana ta dała nam awans do półfinału, gdzie czekała na nas drużyna Piasta Gliwice, najwyżej rozstawiona w turnieju drużyna. Po niesamowicie zaciętej walce ulegamy jednym punktem 43:42 do samego końca naciskając przeciwniczki.
Porażka powoduję, że znajdujemy się w finale pocieszenia i walczymy o 3 miejsce. Z potyczki przeciwko drużynie Piasta Gliwice II, wychodzimy zwycięsko 45:34 i zdobywamy brązowy medal Mistrzostw Polski.

Jest to powtórka wyniku ze Szczecina z poprzedniego sezonu.


Natalia Kubik z brązowym medalem Mistrzostw Polski kadetów w szpadzie kobiet.

Bardzo miłe wieści docierają do Torunia do naszej Toruńskiej Szkoły Szermierki. Na zakończonej właśnie Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Obornikach Śląskich Natalia Kubik zdobywa brązowy medal.

Po walkach grupowych (5 zwycięstw oraz 1 porażka) Natalia wygrywa kolejno 3 walki pucharowe i ląduję w półfinale, gdzie przegrywa z późniejszą triumfatorką turnieju Alicją Goczał z SKS Grass-hopper
Kalwaria Zebrzydowska 15-11. Ostatecznie zajęte 3 miejsce cieszy nas wszystkich bardzo mocno. Warto zaznaczyć, że jeszcze w przyszłym roku nasza zawodniczka będzie miała okazję do poprawy wyniku, ponieważ w kategorii Kadet będzie startowała jeszcze przez rok.


Natalia Kubik na 3 miejscu w III Pucharze Polski Juniorów Młodszych 2023 w Radlinie.

Ten rok to istna konsekwencja w wykonaniu naszej zawodniczki 3 Puchary Polski Kadetów i trzykrotnie 3 miejsce.

W Turnieju wzięło udział 101 zawodniczek. Po wygraniu wszystkich walk grupowych i rozstawieniu się z numerem drugim do walk pucharowych. Natalia rozpoczęła marsz w kierunku podium. Dwie pierwsze walki to wygrane 15:8, kolejna z zawodniczką gospodarzy Turnieju Górnikiem Radlin, a następnie z przeciwniczką z Rybnika. Kolejna wygrana o finałową ósemkę to 15:11 z zawodniczką z AZS Wratislavia Wrocław. W walce o półfinał zawodniczka z Krakowa postawiła wysoko poprzeczkę naszej zawodniczce, która na szczęście w ostatnich sekundach walki zadała trafienie i znalazła się w półfinale wygrywając
10:9. W półfinale Natalia przegrywa ze starszą zawodniczką z Rybnika 15:2 i po raz kolejny znajduje się na 3 miejscu podium.


Natalia Kubik. Puchar Polski Juniorów Młodszych Gliwice 01.10.2023.

Natalia Kubik zdobywa 3 miejsce w II Pucharze Polski Juniorów Młodszych w Gliwicach. Jest to drugie indywidualne podium tej zawodniczki w zawodach tej rangi.

W turnieju udział wzięło 113 zawodniczek, w tym mocna ekipa zawodniczek z Czech, co sprawiło, że damska szpada po raz kolejny była najbardziej obleganą kategorią Pucharu Polski Kadetów. W zawodach Natalia doznała pierwszej porażki dopiero w walce półfinałowej przeciwko zawodniczce Piasta Gliwice – Magdzie Ratynie. Walki poprzedzające półfinał to dwa zacięte boje o najlepszą 16, a później o najlepsza 8 zawodów. Każdy z nich zakończył się wynikiem 15:14, a nasza zawodniczka nadrabiała straty w końcowych etapach walki.

Jest to zdecydowanie jeden z największy sukcesów młodej torunianki i trzymamy kciuki, aby nie ostatni. – Zawody były bardzo ciężkie i wyczerpujące, zawodniczki walczyły dziś bardzo dobrze i poziom był bardzo wysoki. Ale tak jak poprzednio głównym założeniem na ten turniej była dobra zabawa i szukanie pozytywnych emocji w tym co robimy. – Natalia Kubik, Toruńska Szkoła Szermierki.

Za sukcesami naszej zawodniczki stoi sztab Trenerów w składzie: Olga Cygan, Tomasz Szczepanowski, Klaudia Ostrowska, Maciej Brzuzy i Anastazja Berezhanska.


Natalia Kubik. Puchar Polski Juniorów Młodszych Radlin 02.09.2023.

Natalia Kubik zdobywa 3 miejsce w I Pucharze Polski Juniorów Młodszych w Radlinie. Jest to pierwsze indywidualne podium tej zawodniczki w zawodach tej rangi. W turnieju udział wzięło 113 zawodniczek co sprawiło, że damska szpada po raz kolejny była najbardziej obleganą kategorią Pucharu Polski Kadetów i jednocześnie dodaje to temu osiągnięciu dodatkowego kolorytu.
W poczynaniach młodej zawodniczki widać efekty pracy trenerskiej kadry dowodzonej przez Panią Trener Olgę Cygan.
Jest to zdecydowanie jeden z największy sukcesów młodej torunianki i trzymamy kciuki, aby nie ostatni.
– Zawody były bardzo ciężkie i długie, było mnóstwo fajnych walk i akcji, ale głównym założeniem na ten turniej była dobra zabawa i szukanie pozytywnych emocji w tym co robimy. – Natalia Kubik, Toruńska Szkoła Szermierki.


Najlepsze drużyny XXIX Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Szczecinie. 01.05.2023

Natalia Kubik, Maja Szymańska, Antonina Miller, Aleksandra Szymańska i trenerka Olga Cygan.
XXIX Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży Szczecin 01.05.2023.

Drużyna toruńskich szpadzistek w składzie Aleksandra Szymańska, Antonina Miller, Natalia Kubik, Maja Szymańska, zdobywa brązowy medal, podczas drużynowego turnieju na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Szczecinie.

Dzięki wspaniałym wynikom dzień wcześniej, podczas turnieju indywidualnego, nasze dziewczęta przystąpiły do zawodów z wysokim drugim rozstawieniem. Pierwszą walkę toruńskie szpadzistki stoczyły z zawodniczkami z AZS Wratislavia. Nasze reprezentantki bez problemów pokonały przeciwniczki wynikiem 45:35. Kolejną drużyną, z którą przyszło walczyć toruniankom był RMKS Rybnik. Tego dnia rybniczanki okazały się być silniejsze i pokonały reprezentantki Toruńskiej Szkoły Szermierki 44:38. W walce o trzecie miejsce na przeciw toruńskich szpadzistek stanęła II drużyna Piasta Gliwice. W tym pojedynku kibice nie mieli wątpliwości, która z drużyn zasługuje na brązowy medal. Zawodniczki z Torunia zwyciężyły z wynikiem 45:37 i tym samym zdobyły brązowy medal podczas XXIX Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Szczecinie.

Trenerką naszej reprezentacji jest Olga Cygan.


Trenerka Olga Cygan i Aleksandra Szymańska. Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w szpadzie. Szczecin 30.04.2023.

Aleksandra Szymańska. Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w szpadzie. Szczecin 30.04.2023.

Aleksandra Szymańska zwyciężczynią XXIX Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży i równocześnie Mistrzynią Polski Juniorów Młodszych w szpadzie kobiet.

W dniach 28.04-03.05.2023 w Szczecinie odbyła się XXIX Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży, podczas której startowali szermierze.

Ostatniego dnia kwietnia do rywalizacji przystąpiły 42 szpadzistki. Województwo kujawsko-pomorskie reprezentowały 3 zawodniczki Toruńskiej Szkoły Szermierki (Aleksandra Szymańska, Natalia Kubik, Maja Szymańska).

Zwyciężczynią tegorocznej OOM została Aleksandra Szymańska. Droga do zwycięstwa nie była prosta. W grupach Ola pokonała 5 rywalek. Uległa jedynie zawodniczce z Krakowa. Jedna porażka pozwoliła na wysokie rozstawienie – pozycja 5 – przed walkami pucharowymi. Walkę o 1/16 Ola stoczyła z zawodniczką SKS Gross-Hopper Kalwaria, zwyciężając 15:12. W walce o najlepszą ósemkę szpadzistka z Torunia rywalizowała z zawodniczką gospodarzy Dominiką Nelzą (15:12). W walce ćwierćfinałowej nasza szpadzistka stoczyła trudną walkę z zeszłoroczną triumfatorką OOM Oliwią Janeczek (15:10). Półfinał Aleksandra walczyła z reprezentantką RMKS Rybnik Laurą Misiak (15:11). Walka finałowa z Magdą Ratyną (Piast Gliwice) od początku toczyła się pod dyktando Oli. W pewnych momentach przewaga torunianki wynosiła aż 6 punktów. Końcówka pojedynku była jednak bardzo nerwowa. Zawodniczka z Gliwic zaczęła systematycznie nadrabiać. Przed ostatecznym rozstrzygnięciem stan walki wynosił 14:13 na korzyść torunianki. Opanowanie i wielkie skupienie Oli na planszy pozwoliły na triumf w pojedynku. Ola zwyciężyła ostatecznie 15:14 i została Mistrzynią Polski Juniorów Młodszych w 2023 r.

Aleksandra Szymańska współpracuje z trenerką klubową Olgą Cygan.


Drużyna srebrnych medalistek Mistrzostw Europy Juniorów Młodszych: Magdalena Ratyna, Oliwia Janeczek, Aleksandra Szymańska (Toruńska Szkoła Szermierki), Antonina Halemba wraz z trenerem Arturem Fajkisem i trenerką Anną Medyńską-Tercjak. Tallin 24.02.2023

Aleksandra Szymańska ze srebrnym medalem w drużynowych Mistrzostwach Europy Juniorów Młodszych w szermierce.

W dniach 21-24.02.2023 w stolicy Estonii Tallinie odbyły się Mistrzostwa Europy Juniorów Młodszych w szermierce. W piątek do rywalizacji drużynowych, pod wodzą trenera Artura Fajkisa i trenerki Anny Medyńskiej-Tercjak, stanęły reprezentantki Polski w składzie: Magdalena Ratyna, Oliwia Janeczek, Antonina Halemba oraz Aleksandra Szymańska (Toruńska Szkoła Szermierki).

Po zawodach indywidualnych reprezentantki Polski rozstawiły się dokładnie w połowie stawki, to jest na 11 miejscu. W pierwszym pojedynku zmierzyły się z zawodniczkami Azerbejdżanu zwyciężając 45:35. W kolejnej walce na przeciw Polek stanęły rozstawione pierwotnie na pozycji 6. Hiszpanki. Polki zwyciężyły 45:38. Stawką kolejnego pojedynku była najlepsza czwórka zawodów. Polki stanęły w szranki z drużyną Turcji, która chwilę wcześniej dość niespodziewanie pokonała reprezentację Niemiec rozstawioną pierwotnie na 3. miejscu. Nasze zawodniczki i tym razem nie zawiodły zwyciężając 45:37. W walce o finał naprzeciw Polek stanęła bardzo silna drużyna z Ukrainy. Po zaciekłej walce Polki pokonały zawodniczki Ukrainy 45:31. Do finału dziewczyny podeszły bardzo ambitnie. Mimo to tego dnia reprezentantki Węgier okazały się być lepsze i zwyciężyły 39:45. Polskie szpadzistki ostatecznie zakończyły rywalizację na drugim miejscu i wróciły do Polski ze srebrnym medalem.

Wśród wicemistrzyń Europy jest zawodniczka Toruńskiej Szkoły Szermierki – Aleksandra Szymańska. Na medal tej ranki w szpadzie kobiet w Toruniu czekaliśmy ponad 20 lat. Tym bardziej cieszy ten sukces.
Przed Olą kolejne ważne wyzwanie, już za miesiąc indywidualne Mistrzostwa Świata w bułgarskim Płowdiw.

Klubową trenerką Aleksandry Szymańskiej jest Olga Cygan.


Aleksandra Szymańska i trenerka Olga Cygan. Mistrzostwa Polski Juniorów w szpadzie. Mielec 28.01.2023.

Aleksandra Szymańska zdobywa brązowy medal na Mistrzostwach Polski Juniorów w Mielcu.
W ostatni weekend w Mielcu odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów w szpadzie. W imprezie wzięło udział 80 dziewcząt z całej Polski.
Aleksandra Szymańska po niezbyt udanych walkach w grupach, w których wygrała trzy pojedynki z pięciu rozstawiła się do walk pucharowych na 29 miejscu. Nie przesądziło to jednak o dalszych losach turnieju. Ola dość pewnie zwyciężyła pierwszą walkę z reprezentantką Krosna. W następnym pojedynku trafiła na rozstawioną na pozycji 4 zawodniczkę Warszawianki. Po ciężkiej walce Ola wygrała różnicą jedynie jednego punktu. Taką samą różnicą punktów wygrywała kolejne dwie walki. Dopiero w półfinale natrafiła na liderkę rankingu juniorek Alicję Klasik z RMKS Rybnik i przegrała 15:8. Ostatecznie Ola uplasowała się na 3 miejscu.
W karierze zawodniczki Toruńskiej Szkoły Szermierki to największy dotychczasowy sukces. Warto odnotować, że Aleksandra aktualnie startuje w niższej kategorii wiekowej tj. juniorze młodszym. Tym bardziej cieszy zdobyty medal.
Wyjazd do Mielca na MPJ jest częścią planu treningowego związanego z przygotowaniami do Mistrzostw Europy i Świata Juniorów Młodszych, które odbędą się odpowiednio za miesiąc i dwa. Ola nie jest jeszcze w docelowej formie. Dało się to zauważyć na planszach. Mimo to cieszy, że przełamała bariery i osiągnęła tak znakomity wynik.
Aleksandra Szymańska współpracuje z trenerką Olgą Cygan.


Aleksandra Szymańska. III Puchar Polski Juniorów Młodszych. Rybnik 12.11.2022.

Aleksandra Szymańska zwycięża w III Pucharze Polski Juniorów Młodszych w Rybniku.
III Puchar Polski Juniorów Młodszych to ostatnia impreza z cyklu KGHM TOUR. Tym razem szpadzistki spotkały się na planszach w Rybniku. Na starcie turnieju stanęło łącznie 91 zawodniczek.
Aleksandra Szymańska po walkach grupowych uplasowała się na 13 miejscu. Tym razem 13 pozycja przed pojedynkami pucharowymi była szczęśliwa.
Skupienie i wytrwałość pozwoliły Oli przejść kolejne szczeble drabinki pucharowej. W walce o czołową szesnastkę spotkała się z koleżanką z kadry Antoniną Halembą. Walka była zaciekła i dopiero w końcówce Oli udało się zdobyć niewielką przewagę i zwyciężyć 15:14.
W kolejnych potyczkach przewaga Oli była już zdecydowana. Ostatecznie do finału prowadziły cztery zwycięskie walki. W finale Ola pokazała wielką klasę nie dając szans swojej przeciwniczce Lilianie Porwoł reprezentującej RMKS-u Rybnik wygrywając 14:9.
Przed Olą kolejne wyzwania. Już niebawem następne puchary Europy i świata.
Ola od ponad roku współpracuje z Trenerką Toruńskiej Szkoły Szermierki Olgą Cygan.


Juliana Borowiec, Natalia Kubik, Maja Szymańska, Julia Winiarska i trenerka Olga Cygan. Mistrzostwa Polski Młodzików Konopiska 05.10.2022.

Drużyna młodych szpadzistek Toruńskiej Szkoły Szermierki, zdobywa srebrny medal Drużynowych Mistrzostw Polski 2022 w Konopiskach koło Częstochowy.
Turnieje drużynowe cieszą się ogromną popularnością ze względu na emocje, jakie towarzyszą tym długim i wyczerpującym walkom. Dokładnie tak było i tym razem. Nasze zawodniczki po Turnieju Indywidualnym poprzedniego dnia rozstawiły się z numerem pierwszym, co pozwoliło na nieco spokojniejszy początek zawodów.
Julianna Borowiec, Natalia Kubik, Maja Szymańska i Julia Winiarska wraz z Trenerką Olgą Cygan, gładko pokonały kolejno następujące drużyny AZS Vratislavia 2, KSz Warszawianka oraz PTG Sokół 1893 Mielec, by zameldować się w finale i zmierzyć się tam z Piastem Gliwice.
Finałowa walka to starcie dwóch równorzędnych drużyn, które zapewniły wszystkim zgromadzonym doskonałe widowisko. Szybkie prowadzenie drużyny z Gliwic pozwoliło na kontrolowanie walki i utrzymanie prowadzenia już do końca zawodów. Drużyna z Gliwic wygrała finałową walkę 36:20. Ciężkie warunki dały się w znaki naszym zawodniczkom. Ambicja i waleczność były jednak po naszej stronie. Drugie miejsce pośród 16 zgłoszonych drużyn to ogromne osiągnięcie toruńskiej szpady kobiet.
Druga drużyna w składzie Zuzanna Chojnacka, Janina Kanabaj, Kinga Stec i Zosia Smużny wraz z Trenerem Tomaszem Szczepanowski zajęła 16 miejsce, ale dla tych dziewcząt ten turniej był możliwością zdobycia doświadczenia, które pozwoli na kontynuowanie medalowych pozycji naszych szpadzistek już w kolejnych latach.


Maja Szymańska i trener Tomasz Szczepanowski. Mistrzostwa Polski Młodzików Młodszych Konopiska 04.06.2022.

Maja Szymańska zdobywa srebrny medal Mistrzostw Polski Młodzików 2022 w szpadzie dziewcząt. To piękny prezent na zakończenie bardzo ciężkiego sezonu dla zawodniczki Toruńskiej Szkoły Szermierki.
Na starcie stanęło 97 zawodniczek, którym przyszło mierzyć się nie tylko ze sobą nawzajem ale i wysoką temperaturą panującą w hali, w której był rozgrywany Turniej. Poważne zamiary naszej zawodniczki można było zobaczyć, już podczas walk grupowych, gdzie na 6 rozegranych walk, aż 5 zostało zapisanych jej jako zwycięskie. Pozwoliło to doskonale rozstawić się w walkach pucharowych.
Walki pucharowe to już majstersztyk. Gładkie wygrane i doskonałe trafienia pozwalały na dojście do upragnionego finału. W finale, po niezwykle zaciętej walce, przegranej ledwie 2 punktami, Maja uznaje wyższość zawodniczki z KSz Warszawianka.
Był to fantastyczny występ naszej zawodniczki, która udowadnia swoje miejsce w kategorii Młodzik oraz kontynuuje fantastyczne tradycje sióstr Szymańskich.


Aleksandra Szymańska. Puchar Polski Juniorów Młodszych Radlin 19.03.2022.

Ostatnia 3 edycja Pucharu Polski Juniorów Młodszych w Radlinie, który odbył się Radlinie 19 marca 2022, to brązowy medal Aleksandry Szymańskiej. To poważna impreza, której patronują KGHM Polska Miedź oraz Ministerstwo Sportu i Turystki.

Tym razem lista 108 zawodniczek została uzupełniona zawodniczkami z Ukrainy, które dosyć sporą grupą znajdują się w Polsce. Fakt ten dodaje ogromnej wagi sukcesowi naszej zawodniczki, z racji wysokiego poziomu utrzymywanego przez zawodniczki i zawodników z Ukrainy, od wielu lat.

Od samego początku przy walkach grupowych było widać gołym okiem zmiany wprowadzane prze sztab trenerski prowadzony przez Panią Olgę Cygan, Ola jak i inne zawodniczki Toruńskiej Szkoły Szermierki, były bardzo aktywne i bardzo agresywne na planszy. Wielokrotnie widzieliśmy efektowne ataki, których tak pożądaliśmy i które tak cieszą oko przybyłych widzów.

– Mamy grupę bardzo ciekawych i utalentowanych zawodniczek i zawodników, Aleksandra jest jedną z nich, jest jej czołową postacią. Widać u niej ogromny potencjał, który trzeba rozwijać powoli ciężką i mozolną pracą, ale uzupełnioną wielka ilością zabawy. Bo szermierka to świetna zabawa, która może przerodzić się w wielką pasją, której Oli na pewno nie brakuje – Pani Trener Toruńskiej Szkoły Szermierki Olga Cygan.

Aleksandra Szymańska dla której kategoria Kadet, jest jej koronnym przedziałem wiekowym pokazał ogromną klasę i uległa dopiero w półfinale, późniejszej triumfatorce, zawodniczce AZS Wratislavia Wrocław Oliwii Tercjak. Tym samym do swojej bogatej już kolekcji dorzuca 3 miejsce III PPJM i przysparza radości i wielkiej dumy Toruńskiej Szkoły Szermierki, jak i całemu sportowemu Toruniowi.


Aleksandra Szymańska i trener Jacek Achenbach. Puchar Polski Juniorów Młodszych Radlin 29.05.2021.

Kolejny spektakularny sukces Aleksandry Szymańskiej, utalentowanej zawodniczki Toruńskiej Szkoły Szermierki – 1. miejsce w III Pucharze Polski Juniorów Młodszych z cyklu KGHM Tour.
29 maja 2021 już na zawsze wpisze się do historii toruńskiej Szermierki. A to za sprawą Aleksandry Szymańskiej, która wygrywa III Puchar Polski Juniorów Młodszych w Radlinie. Jest to na pewno jeden z największych sukcesów toruńskiej szpady ostatnich lat, a już na pewno największy sukces młodej zawodniczki, oraz jej macierzystego klubu czyli Toruńskiej Szkoły Szermierki. W sobotnich zawodach nasza zawodniczka mierzyła się częstokroć z zawodniczkami starszymi i bardziej doświadczonymi od siebie, ale jak widać jej młodzieńcza energia, lata ciężkiej pracy oraz ogromny talent pozwoliły na wygranie turnieju. W turnieju brało udział 69 najwyżej sklasyfikowanych zawodniczek w wieku do lat 17. Nasza zawodniczka w finale turnieju pokonała Paulinę Ostrowską z Piasta Gliwice w stosunku 15 : 7.
– Ola to bardzo utalentowana zawodniczka, ma zmysł szermierczy i wszystko to co dorosły szermierz powinien mieć. Ma dopiero 15 lat a potrafi skutecznie walczyć z zawodniczkami dużo starszymi od siebie. Aż boję się pomyśleć co nas czeka za 3 lub 4 lata. Ola pracuje naprawdę dobrze i rozwija się jak widać wspaniale. Widać, że nasza praca idzie w dobrym kierunku i jeśli dalej będziemy pracować tak jak do tej pory to ta dziewczyna prawdopodobnie zajdzie bardzo daleko – skomentował Trener Jacek Achenbach


Aleksandra Szymańska i trener Jacek Achenbach. Puchar Polski Juniorów Młodszych Gliwice 10.01.2021.

Aleksandra Szymańska zdobywa 3 miejsce w II Pucharze Polski Juniorów Młodszych w Gliwicach. Toruńska Szkoła Szermierki odnotowuje największy sukces w swojej krótkiej historii, a to wszystko dzięki wielce utalentowanej Aleksandrze Szymańskiej oraz jej trenerowi, Jacku Achenbachowi. Podczas ostatnich zawodów pucharowych, które odbyły się 10 stycznia, Ola zdobyła 3 miejsce. W gronie elity Juniora Młodszego zawodniczka bardzo mocno przypomniała o swoich umiejętnościach i w spektakularny sposób doszła do półfinału, gdzie musiała już uznać wyższość znakomitej przeciwniczki, Alicji Klasik (to ona ostatecznie wygrała te zawody).

Jest to zdecydowanie największy, oprócz złotego medalu Mistrzostw Polski Młodzików, sukces naszej młodej zawodniczki. Warty podkreślenia jest fakt, że Ola rocznikowo była 2 lata młodsza od zwyciężczyni zawodów, co dodatkowo oddaje wagę jej sukcesu.

– Zawody były bardzo ciężkie i długie, było mnóstwo bardzo groźnych zawodniczek, ale udało mi się to wszystko przebrnąć i ostatecznie zająć 3 miejsce z czego jestem bardzo, ale to bardzo zadowolona. Jednocześnie chciałabym podziękować Panu Trenerowi Jackowi Achenbachowi za pomoc i wiarę we mnie do samego końca – Aleksandra Szymańska.


Apolonia Holc, Aleksandra Szymańska, Natalia Kubik, Maja Szymańska i trener Jacek Achenbach. Mistrzostwa Polski Młodzików Konopiska 18.10.2020.

Ostatniej niedzieli tj. 18.10.2020 dziewczęca drużyna Toruńskiej Szkoły Szermierki w składzie: Aleksandra Szymańska, Apolonia Holc, Maja Szymańska, Natalia Kubik pod wodzą Trenera Jacka Achenbacha zdobyła srebrny medal w Drużynowych Mistrzostwach Polski Młodzików, które odbyły się Konopiskach pod Częstochową.
To największy sukces w krótkiej historii TSS, która powstała w marcu 2020 r. Pomimo wielu przeciwności związanych m.in. z pandemią toruńskie szpadzistki pokazały, że są jedną z najsilniejszych drużyn w Polsce. To dobry prognostyk i nawiązanie do sukcesów toruńskiej szpady lat 90tych.

Skip to content